Piknik wojskowy w Gminie Poczesna.

Celem projektu „z Biało Czerwoną po Powiecie Częstochowskim” 🇵🇱 jest pokazanie różnych możliwości wspólnego obchodzenia majowych świąt, budzenie uczuć patriotycznych, dumy z własnego kraju, regionu, polskiej kultury, historii i tradycji.

W duchu tych piorytetów prezentujemy Państwu pierwsze z wielu wydarzeń w jakich będziecie mogli uczestniczyć w dniach 30.04-03.05.2022 r. na terenie Powiatu Częstochowskiego.

✅ „Piknik wojskowy w Gminie Poczesna – pomagamy w każdej sytuacji”.

📆 30 kwietnia 2022 r. ⏰ 13.00-17.00

📍 Huta Stara A, ul. Tkacka 23 (OSP).

Lokalny koordynator: Maciej Janowski.

ℹ️ Listę lokalnych koordynatorów w pozostałych Gminach znajdą Państwo na stronie: https://zbialoczerwona.pl/wydarzenia-w-gminach/

Atrakcje jakie na Was będą czekać to:

✔️ Strefa zabawy dla najmłodszych – dmuchańce, malowanie twarzy, możliwość zrobienia zdjęcia z żołnierzem, strażakiem, wata cukrowa, stoisko z patriotycznymi, bezpłatnymi gadżetami, stoisko z zabawkami, balonami, organizacja zabaw sprawnościowych dla dzieci.

✔️ Strefa dla młodzieży – pięć stoisk z ofertą rekrutacyjną do szkół średnich z klasami mundurowymi, pokazy musztry.

✔️ Strefa bezpieczeństwa – prezentacja wyposażenia OSP, pokazy udzielania pierwszej pomocy.

✔️Park Sprzętu Technicznego – wyposażenie i uzbrojenie Wojskowych Oddziałów Terytorialnych.

✔️ Strefa rekrutacji – możliwości rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej – rozmowy z rekruterami

✔️ Strefa relaksu – kuchnia wojskowa, pyszne ciasto od KGW z Huty Starej A i Brzezinianek, muzyka i śpiew wojskowych utworów w wykonaniu dzieci i uczniów z przedszkoli i szkół.