„Z biało-czerwoną…” w Gminach Janów, Lelów oraz Olsztyn.

Projekt „Z biało-czerwoną po powiecie częstochowskim” to dbałość o dobro naszej ukochanej Ojczyzny. Zobaczcie jakie atrakcje czekają na Was w Gminach Janów, Lelów oraz Olsztyn gdzie lokalnym koordynatorem wydarzeń jest Adam Markowski.

✅ Złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego na budynku Gminnego Ośrodka Kultury (zwiedzanie GOK i Ruchomej Szopki Jana Wewióra przez Polaków z Litwy).

📆 1 maja 2022 r. ⏰ 17.30-18.30

📍 Olsztyn, plac Marszałka Józefa Piłsudzkiego.

✅ Spotkanie z przedstawicielami Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego, zwiedzanie Izby Tradycji Ziemi Lelowskiej

📆1 maja 2022 r. ⏰17.30-18.30

📍 Lelów, Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szczekocińska 31.

✅ Historyczny Piknik w gminie Janów (poznanie historii miejscowości, spotkanie z KGW Złotopotoczanki i OSP Złoty Potok, nauka rzutu podkową).

📆2 maja 2022 r. ⏰13.00-15.00

📍 Złoty Potok, Remiza OSP ul. Krasińskiego 43.

ℹ️ Listę lokalnych koordynatorów w pozostałych Gminach znajdą Państwo na stronie: https://zbialoczerwona.pl/wydarzenia-w-gminach/